Hala stalowa to obiekt wykonany z ocynkowanej konstrukcji i dachu. Jej wielkość i szerokość zależna jest od przeznaczenia. Budowane są szybko, z zastosowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa oraz wysokich standardów jakości, jako rozwiązania zarówno tymczasowe, jak i stałe.
Ponieważ jest to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, to hale stalowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, logistyce, produkcji, a także rolnictwie. Coraz częściej służą również za tymczasowe biura, bądź obiekty sportowe.
Płyty warstwowe służą do budowy ścian, ścianek działowych, sufitów oraz dachów. Hala, wybudowana z zastosowaniem technologii płyt warstwowych, ma wielu zwolenników, zarówno z branży przemysłowej, jak i usługowo-handlowej.
Tego typu obudowa jest dużo szybsza i praktyczniejsza w wykonaniu, w porównaniu do murowanej lub odlewowej. Sprawdza się także przy budowaniu obiektów przemysłowych wielkopowierzchniowych, a ewentualna rozbudowa nie stanowi większego problemu.
Płyty warstwowe, stosowane do obudowy ścian, to elementy prefabrykowane, składające się z dwóch okładzin z blachy stalowej i tzw. rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego, który może składa się z wełny mineralnej, styropianu lub pianki poliuretanowej. Elementy te montowane są pionowo (od słupów konstrukcji nośnej) lub poziomo (do dodatkowo umieszczonych konstrukcji wsporczych).
Konstrukcja tego typu hal może być różnorodna i zależy od przeznaczenia obiektu. Inne parametry będzie miała nowoczesna hala magazynowa lub przemysłowa, a inne hala sportowo-widowiskowa czy też obiekt przetwórstwa żywności.
Hale z płyty warstwowej – czy to opłacalne przedsięwzięcie?
Hale stalowe obudowane płytą warstwową są projektowane adekwatnie do potrzeb inwestora. Na koszt takiej budowli wpływa jej wielkość, przeznaczenie (czy będzie to obiekt ogrzewany, czy też nie), wymagania inwestora oraz rodzaj zastosowanego rdzenia izolacyjnego. Ten wykonany z wełny mineralnej jest najdroższy, zaś ze styropianu – najtańszy.