0

Święta w firmie a koszty uzyskania przychodu

Choć mamy dopiero koniec listopada, świąteczne reklamy od dawna przypominają, że już za kilka tygodni rozpocznie się jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. Przy tej okazji warto sobie przypomnieć, że Boże Narodzenie obchodzimy nie tylko w domu, ale także w firmie, a część związanych z nim wydatków można zaliczyć do kosztów firmowych.

christmas-1720181_960_720Wiele osób narzeka na to, że święta w sklepach i środkach masowego przekazu zaczynają się o wiele za wcześnie. Trzeba jednak przyznać, że przedświąteczna atmosfera ma sporo uroku, a w dodatku jest okazją do odpowiedniego przygotowania się do świąt w firmie. Pamiętając o kilku zasadach, związane z nimi wydatki będziemy mogli wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Dekoracje świąteczne
Bez nich trudno wyobrazić sobie świąteczny klimat, nawet jeśli maja się ograniczać do symbolicznej choinki. Drzewko, bombki i inne ozdoby, przy zachowaniu zdrowego rozsądku, możemy spokojnie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Nie dotyczy to jednak niektórych przypadków, np. biura we własnym mieszkaniu.

Wigilia dla pracowników
Spotkanie opłatkowe to kulminacyjny moment, który wieńczy świąteczne przygotowania w firmie, jest też najbardziej kosztowny. Choć przez lata ta kwestia różniła fiskus i podatników, obecnie można je wliczać w koszty firmowe, wyłączając wydatki na napoje wyskokowe.

gift-490828_960_720

Prezenty dla pracowników
Wręczanie upominków dla pracowników to bez wątpienia miły i pozytywnie działający gest, jednak jeśli związane z nimi wydatki mają być wliczone w koszty uzyskania przychodu, muszą być kupowane z umiarem. Nawet jeśli wysoko cenimy naszego pracownika, nie mogą być to przedmioty ekskluzywne, ani napoje alkoholowe.

Dodaj komentarz