Kredyt konsolidacyjny jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które mają wiele zobowiązań w różnych bankach. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możliwe jest ograniczenie miesięcznych rat kredytów i poprawienie sytuacji finansowej.
Niewątpliwie największą zaletą tego kredytu jest przekształcenie wszystkich długów w jeden z niższą ratą. Ogranicza to przy tym wszystkim dotychczasowe formalności do minimum, jednocześnie umożliwiając uporządkowanie zadłużeń i uniknięciu spirali długów. Oprócz tego banki, które oferują konsumentom kredyt konsolidacyjny oferują im dodatkowe środki pieniężne, które można wykorzystać na dowolny cel konsumpcyjny.
Ranking kredytów konsolidacyjnych w roku 2016
Dzięki rankingowi kredytów konsolidacyjnych konsument ma możliwość zobrazowania sobie ofert bankowych, które dotyczą właśnie tego produktu. Może on jednocześnie dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty, która spełniła jego oczekiwania. Poniżej przedstawiamy ranking banków, które oferują kredyt konsolidacyjny na najlepszych warunkach. Analizie zostały poddane parametry kredytu konsolidacyjnego: oprocentowanie i termin spłaty. Sprawdzono również w jaki sposób można uzyskać kredyt i na co bank najczęściej zwraca największą uwagę przy udzielaniu kredytu. Porównaniu zostały poddane także koszty kredytu oraz to jakich formalności musi dokonać kredytobiorca.
Na pierwszym miejscu znajduje się Alior Bank, który swoim klientom oferuje najniższą ratę kredytu konsolidacyjnego. W przypadku, gdy kredytobiorca będzie ubiegał się o kredyt w wysokości maksymalnie 150 tysięcy złotych bank nie wymaga zabezpieczenia kredytu. Ponadto klient, który zdecyduje się na ten kredyt w tym banku może liczyć na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych przy formalnościach ograniczonych do minimum. Dodatkowo można liczyć na pomoc doradcy w celu idealnego dopasowania oferty do potrzeb potencjalnego klienta.
Drugie miejsce zajął mBank, który nie pobiera prowizji z tytułu przyznania kredytu konsolidacyjnego. Klient, który będzie się ubiegał o ten rodzaj kredytu może dodatkowo uzyskać dodatkowe pieniądze w wysokości 20% całkowitego zadłużenia. Okres kredytowania w tym banku wynosi maksymalnie 7 lat, a kwota kredytu 150 tys. zł.
Trzecie miejsce zajmuje Bank BPH, który swoim klientom oferuje konsolidacje kredytu na atrakcyjnym oprocentowaniu wynoszącym zaledwie 4,9% w skali roku. Jednak, aby klient mógł otrzymać kredyt konsolidacyjny w tym banku musi ubiegać się o kredyt w wysokości minimum 5 tys. zł. Jedynym mankamentem tego kredytu jest to, że konsolidacji podlegają tylko i wyłącznie zobowiązania, które nie powstały w tym banku.