angielski w firmie
0

Biznes, miting i networking – angielski dla firm

Pracodawcy wymagają obecnie komunikatywnej znajomości języka angielskiego od kandydatów na prawie wszystkie stanowiska, od hali produkcyjnej, przez administrację, o biurach zarządu nie wspominając. Oczywiście prawie wszyscy kandydaci tę znajomość języka angielskiego deklarują w swoich CV. Potem, po podjęciu zatrudnienia, różnie to wychodzi w praktyce. Może się okazać, że podczas biznesowych mitingów czy prób networkingu nowy pracownik nie będzie wcale tak komunikatywny jakby od niego oczekiwano.

Biznes po angielsku

komunikacja w biznesie
http://www.nyappraisalsource.com/

Polscy biznesmeni doceniają możliwości, jakie daje im zdobycie zagranicznych kontrahentów. Kupując tańsze surowce i materiały w innych krajach albo eksportując swoje produkty osiągają dużo większe zyski niż ograniczając się tylko do polskiego rynku. W ten sposób angielski dla firm, a zwłaszcza umiejętność skutecznego porozumiewania się w tym języku staje się ogromną szansą na rozwój nawet dla małych lokalnych przedsiębiorstw.

Miting po angielsku

Z kolei w dużych, znanych na całym świecie firmach i korporacjach, które ulokowały swoje oddziały w Polsce angielski dla firm staje się jedynym narzędziem komunikacji w międzynarodowym środowisku. Często pracownicy z Polski uczestniczyć muszą w mitingach z udziałem zagranicznych delegacji albo w wideokonferencjach podczas których zespoły z różnych krajów łączą się online, żeby wspólnie rozwiązywać problemy produkcyjne albo podejmować strategiczne decyzje.

Networking po angielsku

networking biznesowy
http://www.etargeting.com/

Trudno sobie dziś wyobrazić funkcjonowanie na rynku w oderwaniu od innych operatorów. Biznesmeni bez odpowiednich powiązań i kontaktów raczej nie utrzymają długo swojej pozycji. Networking biznesowy sprzyja także wymianie informacji i opinii, które przynieść mogą wiele długofalowych korzyści. Warto zatem popracować nad tym, by angielski dla firm był naprawdę komunikatywny w wydaniu naszych pracowników.

Dodaj komentarz