0

Na co zwracać uwagę przed podpisaniem umowy z biurem podróży?

Kto jeszcze nie zaplanował wakacyjnego wyjazdu, powinien o tym pomyśleć teraz. Na stronach biur podróży wciąż można upolować bardzo atrakcyjne oferty, pamiętajmy jednak, że przy podpisywaniu umowy z biurem podróży nie jest wskazany pośpiech. Najpierw warto dokładanie zapoznać się z jej warunkami, a szczególnie z jej niektórymi punktami.

Pierwszy krok – sprawdź biuro podróży

Interesująca oferta biura podróży? Zanim zaczniemy zgłębiać jej szczegóły, trzeba sprawdzić czy biuro znajduje się w rejestrze organizatorów turystki. To gwarancja zabezpieczenia podczas podróży na wypadek niewypłacalności firmy i pierwszy krok, który warto wykonać przed wykupieniem wakacji. Po upewnieniu się, że w razie bankructwa biura podróży nie będziemy zmuszeni do organizacji powrotu z egzotycznego kraju we własnym zakresie można przejść do kolejnych kroków, z których bardzo ważnym jest dokładne zapoznanie się z umową.

Na co zwracać uwagę przed podpisaniem umowy z biurem podróży?

Powiedzmy jasno – umowę podpisywaną z biurem podróży trzeba dokładnie przeczytać. Niby to oczywiste, ale czy nigdy nie zdarzyło wam się umieścić swój podpis na dokumencie po jego uprzednim przekartkowaniu? W umowie można znaleźć szereg rzeczy, o których do momentu jej przeczytania nie miało się pojęcia. Jeżeli chcemy się wybrać w podróż ze spokojną głową, warunki uczestnictwa powinny być nam dobrze znane. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na kwestie finansowe:

dodatkowe koszty, takie jak wejścia do obiektów w przypadku wycieczek objazdowych,

wysokość potrąceń przy rezygnacji z wyjazdu,

możliwość dopłat naliczanych przez biuro podróży, np. przy zmianie cen walut.

Na koniec istotny szczegół dla osób, które chcą spożywać alkohol w czasie wyjazdu. Klauzula alkoholowa zakłada brak wypłaty odszkodowania po nieszczęśliwym wypadku, jeśli turysta był pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.