0

Jak znaleźć dobrego księgowego?

Dobry księgowy może być dla przedsiębiorcy prawdziwym skarbem, a przynajmniej kimś, kto będzie mógł bardzo ułatwić prowadzenie biznesu. Pytanie brzmi: dobry, czyli jaki? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, jak znaleźć księgowego, którego wiedza, fachowość i elastyczne podejście będą dużym wsparciem dla firmy.

Pieniądze to nie wszystko, czyli od czego zacząć
Jeśli chcecie znaleźć dobrego księgowego i zaczynacie od sprawdzania cen jego usług, jesteście na błędnej ścieżce. Jasne, że cena usług jest bardzo ważną, a niekiedy decydującą kwestią, ale jeśli zależy wam na solidnej i wygodnej współpracy, która przyniesie wymierne korzyści dla firmy, sprawdzanie księgowego zacznijcie od pytania o branże, z jakimi do tej pory współpracował. Księgowy wyspecjalizowany w konkretnej branży to już połowa sukcesu, gdyż księgowanie kosztów związane z danym biznesem nie powinno być dla niego tajemnicą.

Czy się dokształca?
Kolejną zaletą dobrego księgowego jest dokształcanie. Ciągłe zmiany w prawie niemal wymuszają na księgowych stałe aktualizowanie swojej wiedzy, jednak mając pecha można trafić na takiego, który nie bierze udziału w kursach, ani szkoleniach i nie poszerza swoich kompetencji.

Księgowy zawsze pod ręką, czyli elastyczność i łatwość kontaktu
Warto sprawdzić, np. czytając opinie lub prosząc o telefon, czy księgowy jest otwarty na kontakt z klientami na bieżąco. W każdej firmie od czasu od czasu pojawia się sytuacja, która wymaga szybkiej konsultacji, choćby poprzez sms, lub działania ze strony księgowego. Czy w takim przypadku pójdzie nam na rękę? To pytanie, na które warto znać odpowiedź, zanim zdecydujemy się na współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.