0

Wybór funduszu inwestycyjnego – na co zwracać uwagę?

Porównanie i podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego funduszu inwestycyjnego nie jest prosta. Na drodze stoi kilka problemów, które warto głębiej przeanalizować, aby oferta okazała się jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb i możliwości.

Czy fundusz inwestycyjny może zbankrutować?
Potencjalni uczestnicy funduszy zastanawiają się czy fundusz inwestycyjny może zbankrutować. Nie jest to możliwe z racji jego konstrukcji prawnej. Rzadkością są sytuacje, takie jak głośna przed kilkoma miesiącami sprawa, w której udział brał Piotr Wiśniewski i firma W Investments. Brak możliwości wypłaty pieniędzy to jednak wyjątkowe i incydentalne przypadki.

Nie oznacza to jednak, że wybór funduszu powinien przebiegać pochopnie, bo od prawidłowej oceny w dużej mierze zależy przyszłość naszych oszczędności. Na co warto zwracać uwagę?

Stopa zwrotu – biorąc pod uwagę ten podstawowy czynnik trzeba jednak pamiętać, że stopa zwrotu w poprzedzającym okresie może bardzo różnić się od kolejnych.

Historyczne wyniki TFI z różnych okresów w odniesieniu do pobieranych opłat – takie porównanie może pomóc przybliżyć potencjalny zysk

Kto jest zarządzającym aktywami – zwykle sprawdza się tu zasada, że im dłuższe doświadczenie, tym bardziej godna zaufania jest to osoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.