0

Nowy Ford Focus – 4 rozwiązania dla łatwiejszej i oszczędniejszej jazdy

Od lat Ford Focus to jeden z liderów wielu rankingów aut w swoim segmencie. W nowej wersji wprowadzono sporo udoskonaleń oraz zastosowano kilka mniej znanych, ale bardzo praktycznych rozwiązań technologicznych, które zdecydowanie podnoszą oszczędność i przyjemność z jazdy.

Pierwszym, które ucieszy wszystkich miłośników wygodnych, intuicyjnych rozwiązań oraz użytkowników nawigacji, jest ulepszony, obsługiwany w języku polskim, multimedialny system Ford SYNC 3 z 8” ekranem dotykowym, który może służyć do intuicyjnej obsługi systemu audio podłączonego telefonu albo nawigacji (opcjonalnie). Dzięki funkcjom AppLink, Apple CarPlay i Android Auto pozwalają wyświetlać na ekranie pokładowym można wyświetlane będą informacje z telefonu.

Udoskonalony system wspomagający parkowanie Active Park Assist, pomoże zaparkować nie tylko równolegle, ale także prostopadle. Oprócz tego ułatwi wyjazd z równoległego miejsca parkowania.

Ford EcoMode analizując prędkość, zmiany biegów, hamowanie, wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras opracowuje wskazówki, które pomogą obniżyć zużycie paliwa.

Ciekawostką jest także System Aktywnej Żaluzji Chłodnicy, który ma za zadanie regulację przepływu powietrza przez chłodnicę i komorę silnika. Wprowadzenie takiego rozwiązania poprawiło dwa bardzo ważne parametry: aerodynamikę i oszczędność paliwa. Według danych producenta, umożliwiło to zwiększenie oszczędności zużycia paliwa aż o 0,8% w Nowym Europejskim Cyklu Jazdy (NEDC).

Na koniec, z uwagi na panującą aurę, warto wspomnieć o jeszcze jednym rozwiązaniu, które ma zastosowanie szczególnie o tej porze roku. Ogrzewanie przedniej szyby pozwala szybko pozbyć się lodu i śniegu. Co prawda nie przynosi to oszczędności w zużyciu paliwa, ale z pewnością pozwoli zaoszczędzić cenny czas, kiedy spieszymy się do pracy lub na spotkanie z klientem.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.