0

Emerytura z PPE oferowana przez coraz więcej firm

O tym, że emerytura z ZUS nie wystarczy na godne życie po skończeniu pracy, nie trzeba już przekonywać. Problemy polskiego systemu emerytalnego w ostatnim czasie były omawiane przy wielu okazjach, co skłoniło sporą część społeczeństwa do poszukiwania alternatywnych sposobów oszczędzania na emeryturę. Jednym z nich są PPE – Pracownicze Programy Emerytalne.

Korzystny sposób na dodatkową emeryturę
PPE to jeden z dodatkowych sposobów oszczędzania na emeryturę, bardzo korzystny z punktu widzenia pracownika. Jest to emerytura niezależna od OFE i ZUS, a tym samym zawirowań politycznych. Ten sposób oszczędzania jest bezpieczny, ponieważ kontroluje go Komisja Nadzoru Finansowego. Co więcej, składki odprowadzanie przez pracodawcę z pensji pracownika (mogą wynosić nawet 7 proc.) są wolne od danin na ubezpieczenie społeczne i mogą stanowić koszt uzyskania przychodu pracodawcy.

Wyższa emerytura lepsza niż fitness
Choć PPE funkcjonują u nas od dłuższego czasu, zainteresowanie programami emerytalnymi zaczęło rosnąć wraz ze świadomością na temat sytuacji przyszłych emerytów w Polsce. Statystki podawane przez Komisję Nadzoru Finansowego pokazują jasno, że firmy coraz częściej tworzą Pracownicze Programy Emerytalne. Według ekspertów staje się to coraz popularniejszy benefit do wynagrodzenia, który powoli staje się równie atrakcyjny dla pracowników, a w niektórych kręgach jeszcze atrakcyjniejszy, niż karnet na siłownię czy fitness.

Więcej o PPE i innych, alternatywnych sposobach oszczędzania na emeryturę tutaj: https://www.esaliens.pl/pl/emerytura

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.