0

Czym są usługi aktuarialne i dlaczego cieszą się coraz większą popularnością

W ostatnich latach coraz częściej prywatne przedsiębiorstwa decydują się na korzystanie z usług zawodowych aktuariuszy. Kierownictwo firmy obracającej dużymi finansami musi mieć świadomość tego, że wszystkie jej działania narażone są na pewne ryzyko. Można przyjąć z całą pewnością, że dane przedsięwzięcie powiedzie się lub nie ale szanse na jedną lub drugą możliwość nie zawsze będą rozkładały się po 50%.

Aktuariusz jest osobą, która będzie w stanie określić (obliczyć) ryzyko związane z daną inwestycją a także udzieli nam informacji jakie nieprzewidziane zdarzenia mogą wystąpić i mieć na nią wpływ. Z racji tego, że coraz więcej firm inwestuje w różne przedsięwzięcia, nawet niekoniecznie ze swojej branży usługi osób zajmujących się analizą i obliczaniem ryzyka.

Aktuariusz- rzetelny specjalista

Wiemy już że aktuariusz zajmuje się obliczaniem ryzyka dla firm i przedsiębiorstw. Jednak aktuariusz może świadczyć usługi także osobom prywatnym. Wiele osób posiadających większe fundusze czy oszczędności zastanawia się nad ich zainwestowaniem i pomnożeniem posiadanego kapitału. Możliwości pomnażania majątku i inwestowania jest bardzo dużo, ale nie wszystkie z nich są warte uwagi to po pierwsze. Po drugie nie wszystkie mają taką samą szansę powodzenia. Po trzecie wreszcie, dla człowieka nie obeznanego z tematem, mechanizmy inwestycyjne będą dość niejasne lub nawet całkowicie niezrozumiałe. Dlatego jeśli szukamy kogoś kto obliczy dla nas ryzyko inwestycji oraz pomoże poruszać się w trudnych realiach inwestycyjnych to warto wykupić usługi aktuarialne jednej z wielu agencji reklamujących się na rynku.

Aktuariusz który będzie zajmował się naszą sprawą to specjalista w zakresie prawa finansowego i ekonomii. Co więcej osoba ta dzięki udzielonym przez nas informacjom będzie w stanie zanalizować i obliczyć ryzyko związane z naszym przedsięwzięciem. Aktuariusz jako fachowiec będzie w stanie doradzić te opcje, które są warte uwagi. Natomiast możliwości obarczone zbyt dużym ryzykiem z miejsca odrzuci. Usługi aktuarialne w tej sytuacji będą więc nieocenioną pomocą.

Ofertę na usługi aktuarialne oferuje biuro aktuarialne.

Podsumowanie

Z poprzedniej części artykułu dowiedzieliśmy się w czym i jak może pomóc nam aktuariusz świadczący profesjonalne usługi. Na koniec warto wspomnieć o tym, ze szansa trafienia na nierzetelnego aktuariusza jest niemalże bliska zeru. Powód jest bardzo prosty, bowiem by zostać licencjonowanym aktuariuszem i zdać egzamin państwowy w tej dziedzinie potrzeba ogromnej ilości wiedzy oraz czasu. Osoba która sporo poświęciła by zdobyć ten zawód, z pewnością nie pozwoli sobie na lekceważące lub nieprofesjonalne podejście do klienta bo mogłoby to popsuć jej reputację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.