0

5 pomysłów na wiejski biznes

Życie na wsi to nie tylko sposób na „święty spokój”, ale także możliwość zrobienia niezłego biznesu. W dobie mody na wszystko co, naturalne i zdrowe, produkty wsi cieszą się dużym zainteresowaniem. Do biznesu na wsi można wykorzystać także naturalne walory wiejskiego krajobrazu albo dużą ilość wolnego miejsca wokół posesji.

Hodowla ekologicznych jaj – ekologiczne jaja od kur hodowanych na wolnym wybiegu nie są już tylko fanaberią wąskiej grupy fanów zdrowej żywności, są dostępne i chętnie kupowane w każdym markecie.

Wypieki na zamówienie – domowe ciasto upieczone zgodnie z tradycyjną recepturą prawdziwej gospodyni świetna alternatywa przepyszna i bardziej opłacalna alternatywa dla wykwintnych wypieków z cukierni.

Myjnia ciśnieniowa – dużo przestrzeni na posesji można wykorzystać np. do stworzenia myjni ciśnieniowej dla pojazdów.

Ekologiczne uprawy – coraz więcej konsumentów szuka produktów wolnych od szkodliwych związków chemicznych, ten trend z pewnością będzie się rozwijał. To doskonała okazja, aby zająć się własną uprawą i sprzedażą ekologicznych warzyw, owoców i własnych, zdrowych przetworów.

Agroturystyka – pensjonat, kemping, domki letniskowe to niektóre pomysły na wypoczynek dla turystów spragnionych wiejskich atrakcji. Ofertę dodatkowo można wzbogacić aktywnościami, takimi jak warsztaty kulinarne, pomoc przy zwierzętach czy wiejski survival.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.